Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Narození...Rory se narodila 29.6. 2007, našli jsme si ji přes internet a vybírali jsme ze dvou bobků (na obrázku). Byl to krok odvážný, neboť jeden z rodiny s pejskem nesouhlasil (pes patří k boudě!!), ale touha šla přes zákazy a nějak jsme očekávali, že osudný den 27.8. kdy jsme Rory přivezli domů, nám bude odpuštěn. A teď je nás pět a i když jsou ještě přes loužičky a zničené věci krizovky, máme se rádi:-)

     

První den doma... Drobka jsme si přivezli domů autem a vše proběhlo bez smutnění, Rory si zvykla takřka hned a držela se nás jako klíšťátko, postupně poznávala další členy a přátelé rodiny.

     

Na zahrádce...Jelikož bydlíme v malém bytečku kde toho pohybu moc není, tak jsme moc rádi za obrovskou zahradu za městem kde se Rory opravdu vyběhá, zahrabe si a nacvičuje aportování a freesbee.

               

Aportování... Rory se moc rychle učí, poslechne na sedni, lehni, ke mně, a hlavně miluje povel dones, zatím je to vše za piškotek. Ale ona ty piškoty vyběhá na agility, na které chodí od 3 měsíců.

             

První výlet...30.9. jsme Rory vzali na první výšlap. A splnilo se naše očekávání, máme parťáka na hory, a úspěšného hledače hříbků.

       

     

Podzim...byl krásný a s Rory nádherně ladil..

       

Vánoce a Nový rok...První vánoce, první sníh (i když ho moc nebylo), první silvestr , první šoky z dělobuchů, kterých bylo už od listopadu tolik, že se do 31.12 na ně zvyklo. Bylo fajn a veselo :-)

     

Bruslení...Rory je zcela sportovní pes, asi jako každý jack a parsonek. Moc ji baví agility, turistika a samozřejmě běh. A k tomu všemu jsme zjistili, že na ledě to teda  taky válí :-)

   

 Nový domov...V lednu 2008 jsme se stěhovali do většího bytu. Ještě štěně, Rory , byla asi ve velkém zmatku, sotva si zvykla a už se zase mění základy. Zvládla to, a teď je ráda, že má svou boudičku přímo v dětském pokojíku.

      

    

Sněhové peřiny...Sníh si Rory opravdu zamilovala, vyváděla v něm tak, že jsme usoudili, že žádné oblečky kupovat nebudeme, že toto torpédo v zimě rozhodně nezmrzne:-)

     

Jaro je tady...Příjemná procházka jedno jarní nedělní odpoledne, s člověčími kamarády a s psím přítelem Denym. Deny se v řece koupal, Rory si pak vyžádala pouze sprchu :-)

         

Sraz v Havířově...11.4. 2008 se virtuální kamaradství  části četařů "celého světa" proměnilo ve skutečnost:-). Sbalili jsme naše russliky aby se také poznali, a jak oni tak i my jsme byli nadšeni, šťastní a rádi, že se vidíme a můžeme podrbat na živo.

            

Rory doma...Rory je doma moc spokojená, večer příjde v osm z procházky a ráno se probouzí až v devět hodin. Občas se popere s nějakým plyšákem, rozcape na kusy dřevěné kolíčky, či rolky z toaleťáku.

     

Agility...No zkoušíme to, Rory to celkem jde, ale já to teda sotva udýchám a pamatovat si jak jde vše za sebou - to je fuška. Asi si koupím gingo bilobu :-)  A ještě jedno videjko ja si Rory nacvičuje číslo místo pudlíku do cirkusu.

http://www.ceknito.cz/video/167626

http://www.ceknito.cz/video/167527

Léto...konečně - dlouhé procházky, plavání, pivečka, psí kamarádi, zahrádka (s novou boudou:-) no a hlavně výlety, hory a turistika.

     

              

    

Narozeniny...v pátek jsme slavili jednak vysvědčení, ale i Rorynčin první rok. Dostala od nás narozeninový oběd a chrochtající prase. Koukala na nás a kdyby mohla tak si ťuká na čelo, co to vyvádíme okolo ní za blbosti (no jó...tak zas Rory až za rok..)

       

Prázdniny...jsou fantastické, skoro pořád jsme pohromadě. Jednoho dne jsme Rory zabalili do tašky a autem odjeli paznávat krásy naší země:-). Dojeli jsme do Úterý, kde jsme bydleli v chalupě s obrovskou zahradou a kocourem Mikešem. Jelikož do hradů psi nesmějí, známe podhradí Bečova, Loktu i Karlštejna. V Praze pak Rory chodila bez remcání celých pět dnů, poznala metro, eskalátory i tramvaje. V ZOO byla nadšena z vlka, perliček a surikat. Na Petřín vyšla pěšky a za odměnu pak Petřínem si mohla s náma zaházet talířem. Konečnou jsme měli na tři dny v kempu u Šternberka. Malá, ale útulná chatička a mnoho místa na běhání. A na konci srpna Rory vyběhla levou zadní horu Praděd :-)

                                   

Zářijový výšlap na Ostrý...krásné počasí se musí využít, než všichni zalezeme do pelechů a budeme v depresích přečkávat zimu. Výlet s přáteli a rodinou byl vlakový,slunečný, medovinový a dvacetikilometrový.

           

Tlapka...ani nevíme jak a kdy, ale najednou Rory narostlo na tlapce něco co tam vůbec nepatřilo. V neděli jsme byli na veterině a od úterý se už držela hladovka a ve středu probíhala operace. Rory byla statečná a skvělá. První fotky jsou hned po donešení toho polomrtvého uzlíka domů - ještě zbytky narkózy. Týden jsme chodili na převazy a antibiotika a venku jsme nohu obtočili igelitovým sáčkem - spotřeba značná. Zítra jdeme na vytahování stehů a pak hurá na skákání, běhání a dovádění :-)

        

Podzim2...Rory už zase skáče přes kaluže a v barevném listí vyvadí co se dá. Vyjíždíme za město do hor, kde si podzim všichni užíváme.

     

     

     

Druhé vánoce, Rok 2009, zima...všude plno sněhu, zima jak má být, Rory skotačí, dovádí a napadlého sněhu má plný močák. Na fotkách je se dvěma oblíbenci, se kterými honí zajíce. Bohudík, ještě žádného nechytili :-)

        

          

Sníh je prostě úžasný...a Rory je nejlepší skokanka na světě :-) a chňapačka sněhu a výborná společnice do zimy. Ale jaro .......:-)

                                      

Velikonoce 09...Rory společně s námi, Angie - zlatým retrývrem a Kizi -westík prožila v Jeseníkách. Svítilo sluníčko a my se koulovali :-)

           

Stromovka...  jo jo, tam je psí pozemský ráj, to se to venčí :-)

                                  

Prázdniny se psem...byly krásné (ale krátké) , tentokrát jsme poznávali krásy České Kanady. A milé bylo i setkání s fešákem Benem:)

                                          

Zakázané místo...no jo tam je skvěle :-)

                                                             

Září - U Olzy... asi poslední koupání v tomto roce.

   

Říjen - Na houbách...a že jich roste :-) 

        

Sněží...:-) to je radosti, ale v posteli je v posteli :-)

     

  Moje milé Jů......tak kdopak je tu na mazlení..?

           

 Jazyk na vestě... chata Girova a Čantorie, naše první jarní  rodinné výlety

                                                        

 

Léto 2010...Šumava je nádherná, obzvlášť když je skvělá partička, Rory měla na dovolené hned dvě skvělé kámošky - Angi a Kizi. A na Valachách se ji taky moc líbilo, obvzlášť obec Lípu si moc oblíbila (zasvěcení ví .-) )

                                                                                                

Ohlédnutí za zimou.....Bylo to krásné, milé, studené....ale bylo toho dost :) Hurá JARO :)

            

 Čtvrté narozeniny - Svolali jsme oslavence a jupí na prochajdu a pak na uzené kosti.

              

Léto 2011, Zima 2012,Léto 2012 - Rory s námi ve Zlatých horách, v Jizerských horách, v Polsku u jezera, na Těrlické přehradě, ve Štědrákové lhotě, s Deníkem všude možně a v oblíbených peleších s oblíbenými žužláky.

      

 

    

   

    

      

 Podzim 2012 - Jaro 2013... ten čas ale letí ...a Rory už má 6 roků a pořád stejný Jack Rapl :)

  

               

   

              

                                

 

2013/2014 - Rory má 7 roků, je šíleně nevychovaná, žárlivá, histerická, z chlupů vyrábíme deky, prostě naše LÁSKA :)

            

                                                                                          

Vánoce 2014- všichni pěkně pospolu :)

  

   

     

 

 

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek